Acts
getActsBusk Stop - Accidental Brewery
Busk Stop - Alex
Busk Stop - Assembly Rooms
Busk Stop - Brew
Busk Stop - Banks Lyon Shoes
Busk Stop - Defying Dementia
Busk Stop - Diggles
Busk Stop - HMV
Busk Stop - King St Studios
Busk Stop - Maritime Museum
Busk Stop - Northern Yarn
3 Ashes Don't Make a Right
3D Tanx
80’s Disco Night
Alba
Alex Hulme
Alice Ashcroft
Amber Suns
Amy Rae
Andy Creevy
Arbie J.
Ashleigh Wood
Askari
Ask my Bull
Atomic Brass
Ava Grace
The Baby Minerals
The Balkanics
Band Of Captives
Barton Road Community Choir
Batala
Bazzer's Jazzers
Beginner 5 String Banjo Workshop
Bev Whelan
Bev Whelan and Friends
Billy Jo The Canadian
Black Cat
Black Pony
Blooz Brothers
Boom Bike Bourree + DJ Gareth
Boomerang
Brendan Cronin
Broken 3 Ways
The Broken Hearted Few
Brunt Boggart (David Greygoose)
The Burritos
Caiine
Carpe
Castle Hill
Catch a Fox
Celestial Nighthawks
Celestial Nighthawk 'Unplucked'
The Cellarmen
Charlie Galloway
Charlotte Ryan
Chav Solidarity
Checkerboard Lounge
Chloe Pitchford and the Baby Makers
Chloe Rose Moyle
Chris Ball
Chris Price
Church Street Stutters
Clapping Song
Close Quarters
Clougha Mountain Bluegrass Band
Cold Harbour Road
The Convulsions
The Crippens
Crossroad (Maz & Rex)
The Cumbrian Gaita Band
Damon Kilcawley and Ruth Jacobs
Dance Puppet Dance
Dandelion Train
Danielle Gallagher
Danny and Mel
Danny Liptrott
David J. Kelly
Dead Man's Hand
Dead Puppeteers
Deadwoods
Deccan Traps
Divide and Conker
DJ Si Norfolk
DJ Warbler
Dog Brainz
Dog Daisies
Don Harding
Dork Turnspit
Dot Crotchet and the Raging Harmonies
Duelling Guitars
The Duo
Easy Like Sunday Morning
Edward Foster
Edward Foster Workshop
Eleanor Bennett
Emily Sargant
Emma Lusby
Evensong
Evie Plumb
Fabian (Saxophonist)
Faye Marie
Fee Fee Moy Moy
Feminist Mouse Circus
Fitz the Bill
The Flying Volts
Folk O' Lune Ceilidh Band
Folkus Flute and Whistle Workshop
Folkus Ukulele Workshop
Forragers
Fretville
Get Carter
The Gladly Solemn Sound
Glasspop
The Glass Poppies
Gloria (SFAS winner)
Glyn Shipman
Go Kojak!
Good Boy Nikko
Grace Dawson
Graham Mumford
Greenheart
Gritty Britain
The Groovecutters
Haffner Orchestra (players from)
Harri Dean
Hatrick
Hawkmen Dive
Hellen Kelly
Herons Flight/Salt Pie Lane
Hippy Poppins
Hiroshima Twinkie
Howard Haigh
Howling Clowns
HumHoller 'n' Sing
Hummer
Hush Party Band
Hymns for Robots
The Hyperjax
The Imperials
Indigo Youth
Inglorious Brassterds
Intensely Staring Cats
In These Shoes
Irie Yo Yo
Jack Spencer
Jam Buddies
Jamie Brewer
Jamie Walker
James Bailey & Danny Liptrot
Jaybirds
The Jazz Phoenix
Jeff Davies
Jefferson Moore
Jennie Wren
Open Singaround
Jennifer's Dancers
The Jericho Racks
Jess Thomas
Joe Gardiner & Pete French
Joe Ramsden
JOG Open Mic
John Dhali
John Harper
Jonathan Hirst
Joseph Gardiner and Luke Rawcliffe
Kanteena Presents
Kaeli Earle Trio
Keisha Sutherland
Keith Mitchell
Keith Mitchell Open Mic & Martin Guitar Takeover
Kid Klumsy
Kirkby Lonsdale Brass Band
Kizumba.
Lakeland Composers
Lancaster Circus Collective
Lancaster City Brass
Lancaster Dance Centre
Lancaster Folk Smorgasboard
Lancaster Funk Club
Lancaster Georgian Choir
Lancaster Lindy Circle
Lancaster Red Rose performs Wind in the Willows
The Late Night Session
Legends in Our Lunchtime
Leopard Stripes (SFAS finalist)
Leth
Lidocaine (SFAS finalist)
Little White Lies
Logan and Manley
The Long Game
The Long Nights
Lord and the Woolf
The Lovely Eggs
Lowes
Luca Brasi Four
Lucy Mae
Ludas Dance
Luna
Lyndsy Brown
Lyrics and Lunch
Mama Parker and The Rosettes
Manfredis
Manta Rays
The Marwills
Massive Wagons
Matt & Jeff
Mattie Gough
Melissa Gowers
The Memphis Cruisers
Midlife Crisis
Mirrorkill
Molly Warburton
Morecambe Brass Band
More Music Stages Live and Loud
Morning Midnight
Mr. Ben
Mr Ben & the Bens
Musical Ruth
Music Pub Quiz
My Little Brother
Natasha Bates
Neil C Young Trio
Neil Meehan
The Nighs
Nino's Blue Saloon
No Agenda
North Sea Hijack
Off The Rails
Oliver Brouwer
Ollie Winder
Olta Ego
One Non Blonde
Open Folk Session
Open Mic - Hosted by Oh Little Precious
Open Mic Session
Open Sing Around
The Outsmarted
Paddy Morton
Pandas Uncupped
The Paper Cranes
Pat Masterson
Paul Akister
Paul Murphy
Paul Sherwood
Peloton
Pia Onaique
Pizza Tramp
PJT and The Crow Mandala
Plant Bass
Precious McKenzie
Professor Pumpernickel
Promethium Unplugged
Punk Garage DJ’s
Pyramid Park
Resolute
The Rest
Rick Jackson
Ridge Choir
Ripley St Thomas Jazz Band
Rock It Man
Rock n Roll Bingo
Roger Purves
Ruby in the Dust
Ruby Beach
Ruby in the Dust
Rusty Staples
Sad-Eyed Puffins
Salsa in the Square
Sam Caldwell
Sam Clarke
Sam Frank
School for Stage presents
Scott Millington
Search for a Star Finalists
The Section
Sensory Hoverload
Shanty Workshop
Sheedy
Shot Balowski
Smith Corona
Snarlin harlequin
Sold to the Sky
Songs of the Sea
Soul Trader
Spieros Lechouritis
Stages Live and Loud
Steve Jarvis
Steven Houghton
Stir Ye Girls
The Study Room Big Quiz
Stupendous Astralio
The Subtrack Collective
Subtrack DJ's
Sun Drift
Sun Street Stompers
Supersonic Kicks
Sweet Little Machine
Tantrum
Templebys
Tensheds
Tequila Mockingbyrd
That Good Low
The Arcades
The Baby Minerals
The Balkanics
The Burritos
The Gladly Solemn Sound
The Hustle
Thieving Magpies
Those Fucking Snowflakes
Three Two
Tom George
Tommy Mc Tomtom
Tom Perry and Clive Brooks
The Truce
Trust Singers
Turnstone
Two Hats Blues Band
ULMS Brass Band
Ultradisco with DJ Laingerson
Uptown Monotones
Vinyl Tap
Waco
Waterheads
Wendy Longworth
Will Proctor
Wolfepeake
Woof and Wilde
Wytch Hazel